Skip links

قوانین صرافی بایننس برای ایرانیان (+جدیدترین تغییرات)

فهرست مطالب پنهان
2) شرایط استفاده از صرافی بایننس

شرایط استفاده از صرافی ارز دیجیتال بایننس Binance

در این مطلب قصد داریم شرایط و ضوابط استفاده از صرافی ارزدیجیتال بایننس رو بررسی کنیم. این متن ترجمه ای شرایط ذکر شده در وبسایت بایننس Binance است.

شرایط استفاده از صرافی بایننس

این توافق نامه‌ای بین شما و صرافی ارز دیجیتال بایننس است. شما با کلیک بر روی “I agree” (من موافقم)، موافقت خود را با هر یک از خدمات ارائه شده توسط صرافی بایننس یا یکی از شرکت های وابسته به آن، اعلام می‌کنید و تایید می‌کنید که همه شرایط و قوانین موجود را خوانده، درک کرده و پذیرفته اید. کلیه سرویس‌ها (Services) و خدمات بایننس شامل موارد زیر است:

 • خدمات وب سایت (https://www.binance.com)
 • برنامه های کاربردی تلفن همراه API  (https://api.binance.com)
 • سایر خدمات مرتبط ارائه شده توسط بایننس که در بخش 4 همین مطلب توضیح داده شده است

لطفاً این شرایط را با دقت بخوانید زیرا آنها مقررات استفاده از کلیه‌ی سرویس‌‌های صرافی بایننس هستند. این شرایط حاوی مقررات مهمی است که از شرایط تدارکات داوری (شروطی که به موجب آن کلیه اختلافات ناشی از قرارداد به داوری ارجاع می شود) تشکیل می‌شود. شرایط تدارکات داوری در بخش 14 در قسمت “حل مشکلات” وجود دارد.

با هر گونه دارایی، ارزش ارزهای دیجیتالی می تواند بالا یا پایین برود و همیشه یک ریسک بالقوه وجود دارد که شما ممکن است پول خود را در هنگام خرید، فروش، نگهداری و یا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال از دست دهید (به علت نوسانات زیاد این بازار، ریسک آن بالاست و در هر معامله شما ممکن است ضرر زیادی بکنید). با استفاده کردن از سرویس‌های صرافی ارزدیجیتال بایننس، به طور ضمنی موافقت می کنید که:

(1) شما از خطرات و ریسک‌های داد و ستد و معامله‌ی ارزهای دیجیتالی آگاهی دارید

(2) شما همه این خطرات را در هنگام استفاده از خدمات و انجام معاملات در نظر دارید

(3) بایننس هیچ گونه مسئولیتی در قبال هرگونه خطرات یا پیامدهای آن بر عهده ندارد

با هرگونه دستیابی و یا استفاده از خدمات صرافی بایننس، شما در واقع اعلام کرده اید که از تمام شرایط آگاهید و با آن‌ها موافق هستید. اگر با شرایط استفاده از خدمات بایننس موافق نیستید، از آنها استفاده نکنید.

برای یادگیری نحوه باز کردن اکانت بایننس به لینک اینجا سر بازنید

1- شرایط توافق نامه

بایننس این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که شرایط و مقررات خود را در هر زمان که بخواهد و با اختیار و صلاح دید خود تغییر دهید. بایننس با بروزرسانی صفحه شرایط اصلاح شده در وبسایت، مشترکین را از این تغییرات آگاه می‌سازد. برای دیدن آخرین تغییرات به این آدرس مراجعه کنید: (https://support.binance.com/hc/en-us/articles/115000421672-Terms-of-Use).

هرگونه تغییر یا اصلاح در قوانین، بلافاصله پس از اعلام در وب سایت یا ارسال برای کاربران، قابل اجرا خواهد بود. بدیهی است که استفاده مداوم از خدمات بایننس به عنوان پذیرش قوانین اصلاح شده تلقی خواهد شد. اگر با هر گونه اصلاح و تغییر شرایط موافق نیستید، باید استفاده از خدمات بایننس را متوقف کنید. بایننس توصیه میکند که بارها و بارها شرایط را مرور کنید تا اطمینان حاصل کنید که مقررات و ضوابط اعمال شده برای دسترسی و استفاده از خدمات را کاملا درک کرده‌اید.

2- مشمولان استفاده از خدمات بایننس

با ثبت نام و ایجاد یک حساب کاربری در صرافی بایننس (همانطور که در بخش 5 تعریف شده است)، به صورت اتوماتیک شما ضمانت می‌کنید که:

(الف) حداقل 18 سال سن دارید یا در سن قانونی برای ایجاد یک قرارداد رسمی هستید.

(ب) شما یک شخص حقیقی یا حقوقی و یا یک سازمان با اختیارات کامل قانونی برای ورود به این شرایط هستید.

(ج) قبلاً از استفاده کردن از خدمات بایننس منع نشده‌اید یا به حالت تعلیق در نیامده‌اید.

(د) شما در حال حاضر یک حساب فعال بایننس ندارید.

(ه) شما یک شخص آمریکایی نیستند. اگر شما به نمایندگی از یک شخص حقوقی وارد این توافق نامه می‌شوید، شما ضمانت می‌کنید که از تمام حقوق و اختیارات لازم برای نمایندگی از این شخص حقوقی برخوردار هستید.

آموزش ارز دیجیتال و بیتکوین 
آموزش بیتکوین 
صرافی بایننس

3- موارد منع استفاده از خدمات بایننس

با دسترسی و استفاده از خدمات بایننس، شما تعهد می‌دهید و تضمین می‌کنید که در لیست‌های تحریم‌های تجاری یا اقتصادی قرار ندارید، مانند لیست تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد یا ملیت‌های خاصی که توسط OFAC (دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده) تعیین شده‌اند و یا افراد موجود در “لیست افراد تحریم شده” وزارت بازرگانی ایالات متحده. بایننس حق انتخاب بازار را برای خود محفوظ می‌دارد و ممکن است خدمات خود را در برخی از کشورها بنا به اختیار و صلاح دید خود محدود یا متوقف کند.

4- تشریح خدمات صرافی بایننس

صرافی ارزدیجیتال بایننس یک پلت فرم برای معاملات دارایی دیجیتال آنلاین است (مبادله و تبادل ارزها با هم) که شامل محصولاتی که معمولاً به عنوان توکن رمزنگاری شده، نشانه‌های دیجیتال یا رمز ارزها شناخته می‌شوند (در مجموع به عنوان “ارز دیجیتالی” شناخته می شود). بایننس قابلیت های معاملات ارزهای فیات را به عنوان بخشی از خدمات ارائه نمی‌دهد. بایننس فقط بعنوان ارائه دهنده یک پلت فرم معاملاتی عمل می‌کند و به عنوان خریدار یا فروشنده در معاملات انجام شده بین معامله گران نقشی ندارد (نگارنده: بایننس یک واسطه مانند کارگزاری‌های سهام است).

صرافی بایننس همچنین تولید کننده بازار نیست. کاربران می بایست همانطور که در بخش 5 در زیر آمده است، حساب کاربری خود را در صرافی بایننس ثبت کنند و دارایی‌های دیجیتال خود را قبل از شروع معاملات، به حساب کاربری خود در بایننس واریز کنند. معامله گران ممکن است با توجه به محدودیتهایی که در این شرایط بیان شده است، خواستار برداشت دارایی‌های دیجیتال خود شوند.

صرافی بایننس تلاش می‌کند تا اطلاعات ارسال شده در محتوای سرویس‌هایی که ارائه میکند تا حد ممکن صحیح باشند، اما نمی‌تواند تضمین کننده مناسب بودن این اطلاعات برای استفاده در انجام معاملات باشد و مسئولیت خسارات ناشی از استفاده‌ی چنین محتوایی بر عهده خود شما است. اطلاعات مربوط به خدمات می‌توانند بدون اطلاع قبلی تغییر کنند. بایننس توصیه یا مشاوره ای در زمینه سرمایه گذاری ارائه نمی‌دهد و هیچ گونه مسئولیتی در مورد استفاده یا تفسیر غلط از اطلاعاتی که در سرویس‌ها یا سایر رسانه‌های ارتباطی ارائه میدهد، نخواهد داشت. کلیه کاربران سرویس ها باید بدانند که خطرات بالقوه‌ای در معاملات ارزهای دیجیتال وجود دارد. بایننس همه کاربران را ترغیب می‌کند تا با احتیاط عمل کرده و مسئولیت معاملات خود را بر عهده بگیرند.

5- ثبت نام و مقررات مربوط به حساب کاربری بایننس

الف) ثبت نام

کلیه کاربران قبل از استفاده از خدمات بایننس باید در (https://www.binance.com/register.html) برای یک حساب کاربری یا همان اکانت بایننس ثبت نام کنند. برای ثبت نام در یک حساب کاربری، شما باید نام واقعی، آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید، همچنین شرایط استفاده، سیاست حفظ حریم خصوصی و فرم رضایت نامه را بپذیرید. بایننس ممکن است به صلاح دید خود از افتتاح حساب برای شما خودداری کند. شما هنگام باز کردن یک حساب، موافقت می‌کنید که اطلاعات کامل و دقیقی ارائه دهید و همچنین موافقت می‌کنید هرگونه اطلاعاتی را که به بایننس ارائه می دهید به طور مستمر به روز رسانی کنید تا اطلاعات شما همیشه کامل و دقیق باشد. هر ثبت نام فقط برای یک کاربر واحد است و هر کاربر (از جمله یک شرکت تجاری یا حقوقی) فقط می‌تواند یک حساب فعال در بایننس داشته باشد.

ب) تأیید هویت کاربر در صرافی ارزدیجیتال بایننس

با ثبت نام یک حساب کاربری در صرافی ارزدیجیتال بایننس، شما موافقت می‌کنید اطلاعات شخصی درخواست شده به منظور تأیید هویت را در اختیار بایننس بگذارید. این اطلاعات به طور خاص برای کشف پولشویی، جلوگیری از تأمین مالی گروه‌های تروریستی و کلاهبرداری و سایر جرایم مالی در بستر بایننس استفاده می شود. ما این اطلاعات را مطابق با سیاست‌های رازداری، جمع آوری، استفاده و به اشتراک خواهیم گذاشت. علاوه بر این، شما موافقت می کنید که به ما اجازه دهید تا سابقه‌ای از اطلاعات شما را در طی مدت زمان استفاده شما از حساب کاربری خود، و همچنین 5 سال پس از بسته شدن حساب شما، همچنان حفظ کنیم. شما همچنین به ما اجازه می‌دهید سوالات و تحقیقات خود را در جهت تایید هویت شما، به طور مستقیم یا از طریق اشخاص ثالث انجام دهیم. این کار برای محافظت از ما و شما در برابر برخی جرایم مالی مانند کلاهبرداری لازم به نظر می‌رسد.

اطلاعاتی که برای تأیید هویت شما درخواست می‌کنیم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

نام، آدرس ایمیل، اطلاعات تماس، شماره تلفن، نام کاربری، شماره شناسنامه دولتی، تاریخ تولد و سایر اطلاعاتی که در زمان ثبت حساب لازم است. در تهیه اطلاعات مورد نیاز، شما تأیید می‌کنید که این اطلاعات صحیح و معتبر هستند. پس از ثبت نام، شما باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات صحیح و کامل است و درصورت هرگونه تغییر، آنها را فورا به روز رسانی خواهید کرد. اگر شک و تردید منطقی وجود داشته باشد که هرگونه اطلاعات ارائه شده توسط شما اشتباه، غیر واقعی، منسوخ یا ناقص است، صرافی بایننس در این راستا حق دارد برای درخواست انجام اصلاحات مورد نیاز به شما اعلامیه‌ای بفرستد، اطلاعات مربوطه را مستقیماً حذف کند و بر حسب مورد، ارائه خدمات به شما را متوقف کند. مسئولیت هرگونه ضرر و هزینه احتمالی در طول استفاده از سرویس بایننس، درصورتی که از طریق اطلاعات تماس ارائه شده اعلامیه های ما را دریافت نکنید، با شما خواهد بود. بدینوسیله تأیید و موافقت می‌کنید که در صورت ایجاد هرگونه تغییرات، شما باید این اطلاعات را به روز کنید.

با ثبت نام و ایجاد حساب کاربردی در بایننس شما به ما اجازه میدهید به طور مستقیم و یا غیر مستقیم اقدام لازم را برای استعلام و تایید هویت شما انجام دهیم. همچنین شما اجازه می دهید در صورت نیاز برای جلوگیری از کلاه برداری‌های اقتصادی و مسائل امنیتی و محافظت از ما و شما، بایننس می‌تواند اطلاعات کامل شما را در اختیار نهاد‌های ذی ربط (در صورت نیاز) قرار دهد.

ج) الزامات استفاده از حساب بایننس

حساب ها فقط توسط شخصی که نام او در آن ثبت شده است، قابل استفاده خواهد بود. بایننس این حق را برای خود محفوظ می دارد که در صورت مشاهده‌ کردن استفاده‌ی حساب توسط افراد دیگری غیر از افرادی که نام آنها در آن ثبت شده است، آن حاب‌ها را تعلیق، مسدود یا لغو کند. اگر مشکوک هستید یا از استفاده غیرمجاز از نام کاربری و رمز عبور خود مطلع هستید، باید فوراً به بایننس اطلاع دهید. بایننس هیچ گونه مسئولیتی در قبال ضرر و زیان ناشی از هر گونه استفاده از حساب شما توسط شما یا شخص ثالث (اگرچه توسط شما مجاز نباشد) نخواهد داشت.

د) امنیت حساب کاربری بایننس

بایننس تلاش می کند تا امنیت دارایی کاربران را در بایننس حفظ کند و از استاندارد‌های امنیتی و حفاظتی لازم برای خدمات خود استفاده کند. با این حال، خطراتی وجود دارد که ممکن است توسط اقدامات شخصی کاربر ایجاد شود (مترجم: خطراتی که ناشی از عدم توجه کاربر به نکات امنیتی و حفاظتی است). شما موافقت می‌کنید که اعتبارنامه دسترسی خود مانند نام کاربر و رمز عبور را به عنوان اطلاعات محرمانه در نظر بگیرید و چنین اطلاعاتی را برای شخص ثالث فاش نکنید. شما همچنین موافقت می‌کنید که شما به تنهایی مسئول پیشگیری اقدامات امنیتی برای محافظت از حساب شخصی و اطلاعات شخصی خود هستید. شما مسئولیت محافظت از حساب بایننس و کلیه فعالیتهای مربوط به آن و همچنین مسئولیت محافظت از رمز عبور خود را بر عهده دارید و صرافی بایننس مسئولیتی در قبال هیچ گونه ضرر و زیان ناشی از استفاده مجاز یا غیرمجاز از حساب شما نخواهد داشت.

با ایجاد یک حساب، شما به طور ضمنی با موارد زیر موافقت می‌کنید:

(i) اگر از هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب و رمز عبورتان توسط شخص دیگری و یا هرگونه تخلف در قوانین امنیتی آگاه باشید، فوراً آن را به بایننس اطلاع خواهید داد.

(ii) شما امنیت، تأیید اعتبار، معامله، شارژ، مکانیسم برداشت یا روشهای وب سایت / خدمات را به شدت رعایت خواهید کرد.

(iii) با انجام اقدامات لازم در پایان هر بازدید، از وب سایت خارج می شوید.

6. دستورالعمل استفاده از خدمات صرافی بایننس

الف) مجوز

با توجه به تطابق مداوم شما با شرایط و ضوابط صریح این توافق نامه ، صرافی بایننس یک مجوز قابل برگشت (قابل فسخ)، محدود، عاری از حق امتیاز، غیر انحصاری، غیرقابل انتقال و غیرقابل انتشار برای دسترسی و استفاده از خدمات خود را برای شما فراهم می کند.

شما مجاز به استفاده از “خدمات” برای هرگونه فروش مجدد یا استفاده تجاری، از جمله برای انجام معامله به عنوان نماینده شخص یا نهاد دیگر نیستید. این قبیل استفاده کردن از خدمات صرافی بایننس صریحاً ممنوع است و یک تخلف از قوانین محسوب می شود. چیدمان محتوا، قالب بندی، و ویژگی ها و امتیازات دسترسی برای خدمات باید طبق اختیار خود بایننس باشد. به این ترتیب کلیه حقوق قانونی که به صراحت در این توافق نامه ذکر نشده است محفوظ خواهد ماند. بر این اساس، هرگونه استفاده که با قوانین بایننس سازگاری صریح نداشته باشد و نقطه ابهامی در آن باشد، ممنوع است.

این توافق فقط یک مجوز محدود برای دسترسی و استفاده از خدمات را ارائه می دهند. بر این اساس، شما با این امر موافقت می کنید که صرافی ارز دیجیتال بایننس هیچگونه تملک یا مالکیت معنوی در ارتباط با استفاده از این سرویس ها، به شما یا هر کس دیگری اعطا نمی‌کند. کلیه متن،  و المانهای گرافیکی و بصری، رابط کاربری، عکس‌ها ، صداها، آثار هنری، کد سیستم (از جمله کد html)، برنامه ها، نرم افزارها، محصولات، اطلاعات، و مستندات و همچنین طراحی، ساختار، انتخاب، هماهنگی منحصراً متعلق به بایننس یا شرکا و شرکتهای وابسته به آن است.

ب) محدودیت‌ها

وقتی از خدمات بایننس استفاده می‌کنید موافقت و ضمانت میکنید که موارد زیر را رعایت کنید.

(i) کلیه فعالیتهایی که در طول استفاده از خدمات انجام می دهید مطابق با قوانین، مقررات و دستورالعملهای مختلف بایننس خواهد بود.

(ii) استفاده شما از این خدمات با منافع عمومی، اخلاق عمومی یا منافع قانونی دیگران منافاتی نخواهد داشت، از جمله اقداماتی که باعث مداخله، برهم زدن، تأثیر منفی و یا جلوگیری از سایر کاربران در استفاده از خدمات شود.

(iii) شما موافقت می کنید از خدمات برای مشارکت در دستکاری در بازار استفاده نکنید.

(iv) استفاده‌‌های تجاری زیر از داده‌ها و اطلاعات بایننس ممنوع است مگر اینکه رضایت کتبی از بایننس گرفته شده باشد:

 1. سرویس‌های اکسچنج (مترجم: در اینجا منظور سیستم آنلاینی است که شما از طریق آن می توانید انواع تبدیل‌های ارزهای دیجیتالی را به یکدیگر انجام دهید) که از نقل قول ها یا اطلاعات دفترچه سفارشات بایننس استفاده میکنند.
 2. سرویس های Data Feed (مترجم: مکانیسمی است که کاربران می توانند داده های به روز شده را از منابع داده دریافت کنند) یا سرویس‌های Stream Data  (مترجم: داده هایی است که به طور مداوم توسط منابع مختلف تولید می شود) که از هرگونه داده های بازار بایننس استفاده می کنند.
 3. هرگونه وب سایت / برنامه / خدمات دیگری که از طریق کسب و کار دیگر کسب درآمد می کنند (از جمله از طریق تبلیغات یا هزینه های مراجعه) و از داده‌های بایننس استفاده می‌کنند.

(vi) شما نمی توانید (i) از موارد زیر استفاده کنید:

 • پیوند عمیق یا Deep Link ( مترجم: یک deep link می‌تواند کاربر را به طور مستقیم به محتوای مورد نظر در صفحه یک اپلیکیشن برساند، بدون اینکه نیازی به دانلود و باز کردن اپلیکیشن به طور مجزا باشد).
 • استفاده از Page scrape (مترجم: به طور خودکار اطلاعات و داده‌هایی را که معمولاً از طریق بازدید از یک وب‌سایت گردآوری میشود).
 • ربات‌ها یا سایر دستگاه های خودکار، برنامه، اسکریپت، الگوریتم یا روش یا هر فرآیند دستی مشابه یا معادل آن
 • به دست آوردن، کپی کردن، نظارت یا تلاش برای به دست آوردن هرگونه اسناد یا اطلاعات از طریق هر وسیله ای که عمداً از طریق سرویس ها در دسترس نباشند و تلاش برای بازنویسی یا دور زدن آنها.

(ii) تلاش برای دستیابی غیرمجاز به هر قسمت از سیستم یا شبکه دیگری که به سرویس‌ها و سرور بایننس یا هر سرویس ارائه شده از طریق سرویس‌های صرافی ارز دیجیتال بایننس از طریق هک کردن ، رمز عبور دسترسی به استخراج معادن یا هر وسیله غیرقانونی یا ممنوعه دیگر. 

(iii) بررسی آسیب پذیری سرویس‌ها یا هر شبکه متصل به خصوصیات آن، بررسی، اسکن، آزمایش و یا نقض اقدامات امنیتی یا احراز هویت در خدمات یا هر شبکه متصل به آن.

(iv) جستجو، مهندسی معکوس و ردیابی هر گونه اطلاعات در مورد کاربران دیگر یا بازدید کننده از این سرویس‌ها، یا سیستم‌ها یا شبکه های صرافی بایننس یا هر سیستم یا شبکه متصل به این سرویس ها.

(v) استفاده از هر دستگاه یا نرم افزاری که در کار سایر کاربران شبکه و استفاده کنندگان از سرویس‌ها و کارکرد صحیح سرویس اختلال وارد کند.

(vi) استفاده از اطلاعات هویتی جعلی  

(vii) استفاده غیر قانونی از خدمات بایننس

با دسترسی به این سرویس، شما موافقت می‌کنید که بایننس حق دارد در مورد هرگونه نقض این شرایط تحقیقات خود را به عمل آورد و بطور یک جانبه تعیین کند که آیا شما این قوانین را نقض کرده اید یا خیر. در صورت محرز شدن نقض قوانین، بایننس میتواند اقداماتی را برای اعمال قوانین مربوطه بدون دریافت رضایت از شما یا اخطار قبلی به شما انجام دهد. برخی از اقدامات شامل موارد زیر است:

 • مسدود کردن درخواست سفارشات
 • مسدود کردن حساب کاربری
 • گزارش به مقامات ذی صلاح
 • انتشار تخلفات ادعا شده و اقداماتی که انجام شده است
 • حذف اطلاعات منتشر شده‌ی مغایر با قوانین

7. سفارشات و هزینه‌های خدمات صرافی بایننس

الف) سفارشات

پس از قرار دادن فرمان برای انجام معامله با استفاده از خدمات (“سفارش”)، حساب شما به روز می شود که نشان میدهد سفارش شما باز است و همچنین سفارش شما در دفترچه‌ی سفارش بایننس (مترجم: تابلوی معاملات که حاوی سفارشات خریداران و فروشندگان است) برای تطبیق با سفارشات سایر کاربران درج می‌شود. اگر تمام یا بخشی از سفارش شما با کاربر دیگری مطابقت داشته باشد، سیستم مبادله‌ای را انجام می دهند (“ترید”). پس از اجرای یک معامله، حساب شما دوباره به روز می شود تا نشان دهد که این سفارش به دلیل عملی شدن کامل بسته شده است یا به روز شده است تا منعکس کننده هرگونه تحقق اجرای قسمتی از سفارش باشد. سفارشات تا زمان اجرای کامل یا لغو، مطابق با بند (ب) زیر، باز خواهند ماند. برای تأثیرگذاری معامله (ترید)، به بایننس اجازه می دهید که به طور موقت ارز دیجیتالی را که قصد معامله آن را دارید، کنترل کند.

ب) لغو سفارشات

شما فقط قبل از رخ دادن سفارشات میتوانید آنها را لغو کنید. پس از اینکه سفارش شما با یک سفارش از یک کاربر دیگر مطابقت پیدا کرد، شما نمی توانید سفارش خود را تغییر داده و آن را لغو کنید. همچنین شما میتوانید آن قسمتی از سفارش را که هنوز انجام نشده است را لغو کنید ( مترجم: مثلا فرض کنید شما 10 بیت کوین برای فروش گذاشته اید و 5 تای آن فروش رفته است، شما میتوانید 5 تای باقی مانده را لغو کنید). صرافی بایننس این حق را برای خود محفوظ می دارد که پس از ارسال سفارش، از هرگونه درخواست لغو مرتبط با یک سفارش خودداری کنید. اگر مقدار کافی از ارز دیجیتالی را در حساب خود برای انجام یک سفارش ندارید، بایننس می‌تواند کل سفارش را لغو کند یا ممکن است قسمتی از سفارش که می تواند توسط ارز دیجیتال در حساب شما پوشانده شود را انجام دهد (در هر حالت پس از کسر هزینه های قابل پرداخت شما به بایننس در ارتباط با تجارت همانطور که در قسمت (ج) زیر توضیح داده شده است.

ج( هزینه

شما موافقت می کنید که هزینه بایننس را در https://www.binance.com/en/fee/schedule پرداخت کنید که ممکن است هر از گاهی به صلاحدید بایننس به روز شود. شما به بایننس اجازه می‌دهید که مبلغی را از حساب خود برای هرگونه هزینه قابل استفاده که در این شرایط به شما بدهکار است ، حذف کند.

8- معاملات و قراردادهای آتی بایننس

الف) خطرات

تجارت مارجین (Margin Trading) و معاملات آتی بسیار خطرناک است. شما بعنوان یک معامله‌گر قراردادهای آتی تصدیق و موافقت می‌کنید که با خطرات این معاملات آشنا هستید و آنها را می‌پذیرید:

 1. بازارهای معاملات از نظر نقدینگی، عمق بازار و پویایی معاملات بسیار بی ثبات هستند و به سرعت تغییر می کنند. استفاده از اهرم می تواند برای شما سود آور باشد و از طرفی ممکن است خسارات زیادی به شما وارد کند. (مترجم: معاملات آتی در یک تاریخ مشخص شده و با قیمتی که شما حدس می‌زنید، در آینده اتفاق می‌افتد. در این معاملات شما اجازه دارید که موضع گیری‌های (Positioning) خود را با یک اهرم (Leverage) چند برابر کنند، به این معنی که آن‌ها می‌توانند با قرض گرفتن اعتبار از صرافی، میزان ریسک و پتانسیل سودتان را افزایش دهند).
 2. شما واجد شرایط دریافت ارزهای فورک شده از هر دارایی بلاک چین در حساب معاملات آتی خود نیستید ، حتی اگر به هیچ وجه درگیر این معاملات یا استقراض نشده باشید.
 3. وام اعتباری دارای ریسک های خاص خود است و ممکن است ارزش دارایی های بلاک چین شما کاهش یابد. اگر ارزش دارایی های شما از حد مشخصی پایین تر بیاید ، شما مسئول پاسخگویی به این شرایط بازار هستید.
 4. در شرایط خاص بازار، ممکن است نقدینگی لازم برای یک پوزیشنرا دشوار یا غیرممکن بدانید. این می تواند به علت وجود نقدینگی کافی در بازار یا به دلیل مشکلات فنی در بایننس باشد.
 5. قرار دادن سفارشات مشروط لزوما ضررهای شما را به مبلغ مورد نظر محدود نمی کند ، زیرا شرایط بازار ممکن است اجرای چنین سفارشاتی را غیرممکن سازد.
 6. هیچگونه تضمینی در برابر ضرر و زیان در معاملات مارجین یا معاملات آتی وجود ندارد. به عنوان وام گیرنده، شما ممکن است متحمل ضرر بیشتری نسبت به آنچه که در حساب آتی خود واریز کرده‌اید، بشوید.

ب) برای ورود به معاملات حاشیه یا معاملات آتی:

(i) شما ضمانت می‌کنید که نماینده‌ی ایالات متحده، کره جنوبی و ژاپن نیستید و همچنین در لیست های تحریم های تجاری یا اقتصادی قرار ندارید، مانند ” Specially Designated National ” که توسط OFAC (دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا) تعیین شده است.

(ii) شما باید خطرات مرتبط با معاملات آتی و دریافت وام را کاملاً درک کنید و مسئولیت هرگونه فعالیت تجاری و غیرتجاری را در حساب بایننس خود بر عهده بگیرید. وارد این معاملات نشوید و یا بیشتر از تواناییهای مالی خود سرمایه گذاری نکنید.

(iii) تنها شما مسئول ارزیابی یک پوزیشن سرمایه گذاری هستید، حتی اگر این پوزیشن در یک زمان نادرست توسط بایننس ارائه شده باشد.

(iv) شما موافقت می کنید در حساب آتی بایننس یا معاملات آتی خود مقدار کافی از دارایی های بلاک چین مورد نیاز بایننس را برای کاربران در نظر بگیرید تا بتوانند در معاملات یا معاملات آتی فعالیت کنند و وام خود را به موقع برگردانند. عدم حفظ مقدار کافی دارایی یا عدم بازپرداخت وام باقیمانده می تواند منجر به انحلال اجباری دارایی ها در حساب معاملات آتی شما شود.

(v) بایننس نمی‌تواند تضمین کند که ضرر شما را متوقف کند. پس از اجرای سفارشات و اتمام پوزیشن ها، شما مسئول کمبود نقدینگی مربوط به وام اعتباری خود هستید.

(vi) بایننس ممکن است به صلاحدید خود اقداماتی را برای کاهش خسارات احتمالی از طرف شما انجام دهد، از جمله، انتقال تعادل دارایی از حساب معاملات آتی شما به حساب ارزی (اکانت اکسچنج) و / یا از حساب ارزی شما به حساب معاملات آتی شما.

(vii) در حین نگهداری سیستم بایننس، موافقت می‌کنید که شما تنها مسئولیت مدیریت حسابهای آتی خود را که ممکن است در معرض خطر باشند بر عهده دارید، اما محدود به این نیستید که پوزیشن خود را حفظ کنید یا ببنید و وام خود را بازپرداخت کنید.

(viii) شما موافقت می کنید که کلیه معاملات، معاملات آتی و یا دریافت وام از حساب شما، تنها توسط شما انجام می‌شود و مسئولیت کامل فعالیت های خود را بر عهده دارید. صرافی بایننس هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارت و زیان وارده در نتیجه استفاده شما از هرگونه خدمات یا عدم درک شما از خطرات ناشی از استفاده‌ی خدمات بر عهده ندارد.

9. اعطای وام Binance

 1. وبسایت Binance.com سرویس وام دهی بایننس را برای کاربران این سایت راه اندازی کرده تا از طریق دارایی‌های ارزی غیر منفعل درآمد حاصل شود.
 2. وام اعتباری بایننس در کسب و کار وام با بهره رمزارزها در Binance.com استفاده می شود.
 3. هنگامی که از خدمات وام دهی بایننس استفاده می‌کنید، بدون قید و شرط به Binance.com اجازه خواهید داد تا سود اهرم را طبق قوانین پلتفرم توزیع کند.
 4. شما باید از قوانین مربوط به دولت پیروی کنید تا اطمینان حاصل کنید که استفاده از منبع اعتباری در هنگام استفاده از خدمات وام دهی بایننس، قانونی و با قوانین دولتی سازگار هستند.
 5. هنگام استفاده از خدمات وام دهی بایننس، باید خطرات سرمایه گذاری در رمز ارزها را به طور کامل تشخیص دهید و با احتیاط عمل کنید.
 6. شما موافقت می کنید که کلیه‌ی اقدامات سرمایه گذاری انجام شده در Binance.com بیانگر اهداف واقعی سرمایه گذاری شما است و بدون قید و شرط خطرات و مزایای احتمالی تصمیمات سرمایه گذاری خود را می پذیرید.
 7. Binance.com حق تعلیق یا خاتمه دادن به خدمات وام دهی بایننس را محفوظ می دارد. در صورت لزوم ، Binance.com می تواند سرویس Binance Lending را در هر زمان متوقف و خاتمه دهد.
 8. در صورت تاخیر در شبکه، خرابی سیستم های رایانه ای و سایر عوامل غیر مترقبه دیگر، که ممکن است منجر به تأخیر و یا تعلیق اجرای سرویس وام دهی بایننس شود، Binance.com تلاش میکند آنها را برطرف کند اما قول نمی دهد که سیستم اجرای سرویس وام دهی بایننس به صورت پایدار اجرا شود. به طور مؤثر Binance.com هیچ مسئولیتی در قبال اجرای سرویس وام دهی مطابق با انتظارات شما نخواهد داشت.

10. مسئولیت

این بخش در حال آپدیت توسط گروه سرمایه گذاری کازیوه می باشد.

11- اطلاعیه ها

از همه کاربران میخواهیم به طور مرتب به اطلاعیه های منتشر شده از طرف بایننس توجه کنند. لطفاً توجه داشته باشید که کلیه اطلاعیه های رسمی، اخبار، تبلیغات، مسابقات و اطلاعیه‌های رادیویی در لینک زیر قابل مشاهده است:

https://support.binance.com/hc/en-us/categories/115000056351-Announcements

بایننس هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات ناشی از عدم آگاهی کاربران از اطلاعیه‌ها و سهل انگاری آنها در دنبال کردن اخبار رسمی بایننس به عهده نخواهد داشت.

12- فسخ قرارداد

شما موافقت می‌کنید که بایننس حق دارد فوراً حساب شما (و هر حساب کاربری که متعلق به اشخاص ذی ربط یا شرکتهای وابسته باشد) را به حالت تعلیق درآورده، دارایی شما را در تمام این حسابها مسدود کند و دسترسی شما به حساب صرافی بایننس را به هر دلیلی متوقف کند. از جمله دلایل این امر میتواند مشکوک شدن به حساب شما و مشاهده‌ی مغایرت آن با قوانین و سیاست‌های بایننس باشد. شما موافقت می‌کنید که بایننس در قبال هرگونه تغییر دائمی یا موقت، تعلیق یا خاتمه‌ی حساب شما یا محدود کردن دسترسی شما تنها به بخشی از خدمات خود، مختار است و در این امر هیچ مسئولیتی در قبال شما نخواهد داشت. بایننس حق دارد اطلاعات معاملات یا سایر اطلاعات مربوط به این حساب ها را حفظ و استفاده کند. کنترل‌ حساب‌های کاربری بایننس ممکن است در موارد زیر اعمال شود:

 • اگر حساب شما تحت یک شکایت یا دادرسی دولتی، تحقیقات جنایی یا سایر دادخواستها قرار بگیرد.
 • اگر فعالیت غیرمعمول و مشکوکی را در حساب شما تشخیص دهیم.
 • اگر یک دسترسی غیرمجاز به حساب شما را تشخیص دهیم.
 • اگر مجبور باشیم این کار را با دستور یک دادگاه یا یک مقام نظارتی / دولتی انجام دهیم

در صورت بروز هر یک از رویدادهای زیر، بایننس حق دارد بدون توجه به حساب شما، این توافق نامه را یکطرفه فسخ کند و حق دارد مجوزهای حساب شما را در بایننس به طور دائم مسدود و لغو کند:

 • پس از خاتمه خدمات بایننس به شما.
 • شما ادعا کنید دوباره به طور مستقیم یا غیرمستقیم با نام شخص دیگری به عنوان کاربر بایننس ثبت نام می‌کنید.
 • اطلاعاتی که شما ارائه داده اید غیر واقعی، نادرست ، منسوخ یا ناقص است. هنگامی که این شرایط اصلاح شد ، شما صریحاً بیانیه خود را از عدم تمایل به پذیرش شرایط اصلاح شده اعلام می کنید و به آنها اطلاع می دهید.
 • شما خواهان پایان یافتن خدمات هستید.
 • تحت شرایط دیگری که بایننس تشخیص دهد که باید خدمات را خاتمه دهد.

در صورت خاتمه حساب شما، حساب و اطلاعات مربوط به معاملات شما برای تحقیقات استانداردهای حفاظتی اطلاعات به مدت 5 سال با ذخیره می شوند. علاوه بر این، اگر یک معامله در طی فرآیند فسخ حساب ناتمام بماند، بایننس حق دارد در آن زمان همتای خود را از اوضاع مطلع کند.

اگر به بایننس اطلاع داده شود که ارزی از حساب کاربری شما به سرقت رفته است و یا توسط شما به طور قانونی تصرف نشده است، بایننس ممکن است (اما هیچ تعهدی در قبال آن ندارد)، پیگیری های لازم را انجام دهد. اگر صرافی ارزدیجیتال بایننس یک نهاد اجرایی را روی بعضی یا کل وجوه یا حساب شما قرار دهد، بایننس ممکن است این وضعیت را ادامه دهد تا زمانی که اختلاف حل شود و شواهد قطعنامه به شکلی قابل قبول برای بایننس ارائه شود. بایننس خود را درگیر چنین مشاجره یا حل اختلافی نمی کند. شما موافقت می کنید که بایننس هیچ مسئولیتی در قبال این قبیل سؤالات یا عدم توانایی شما در برداشت وجوه یا انجام معاملات در طول دوره از این قبیل مسئولیت ها نخواهد داشت.

الف) وجوه باقیمانده پس از خاتمه حساب

به استثنای آنچه در بخش (ب) در زیر آمده است، پس از بسته شدن و برداشت حساب، کلیه مانده حساب (شامل هزینه و بدهی که به بایننس اختصاص یافته است) در حساب بلافاصله به صرافی ارز دیجیتال بایننس پرداخت می شود. پس از پرداخت کلیه هزینه های معوقه به بایننس (در صورت وجود) ، کاربر 5 روز کاری برای برداشت همه وجوه از حساب خود مهلت خواهد داشت.

ب) باقیمانده وجوه پس از خاتمه حساب به دلیل کلاهبرداری، نقض قانون یا نقض این شرایط

بایننس سرپرستی کامل وجوه و داده ها و اطلاعات کاربر را که ممکن است در صورت تعلیق / تعطیلی حساب ناشی از تحقیقات مربوط به کلاهبرداری ، نقض تحقیقات قانونی یا نقض این شرایط به مقامات دولتی تحویل داده شود ، حفظ می کند.

13. بایننس هیچ گونه مشاوره مالی به کاربران نمی‌دهد

بایننس کارگزار، واسطه گر، نماینده یا مشاور شخص شما نیست و هیچ رابطه و تعهدی نسبت به شما نخواهد داشت تا در رابطه با هرگونه معامله یا سایر تصمیمات انجام شده توسط شما ارتباطی داشته باشد (مترجم: بایننس تنها بستری برای انجام معاملات فراهم کرده است و مسئولیت تصمیمات و فعالیتهای شما تنها با خود شما است، حتی اگر از برخی اطلاعات ارائه شده توسط بایننس استفاده کرده باشد). اطلاعاتی که توسط صرافی بایننس به شما ارائه شده است، نباید به عنوان مشاوره سرمایه گذاری، مشاوره مالی، مشاوره تجاری یا هر نوع مشاوره دیگری در نظر گرفته شود. همه معاملات براساس دستورات و سفارشات ارسال شده‌ی شما و مطابق با مراحل اجرای معاملات و به صورت خودکار انجام خواهد شد و تنها شما هستید که باید شرایط معاملات را در نظر بگیرید و نسبت به استراتژی خود و میزان ریسکی که می‌پذیرید، اقدام به گذاشتن سفارشات کنید. بایننس هیچ توصیه‌ای برای خرید، فروش یا نگهداری یک ارز دیجیتالی ندارد. قبل از تصمیم گیری برای خرید، فروش یا نگهداری هر ارز دیجیتالی، خود شما باید تمام جوانب را بسنجید و در مورد هر گونه سرمایه گذاری، با مشاوران مالی خود مشورت کنید. بایننس هیچ گونه مسئولیتی در قبال معاملاتی که بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط بایننس انجام داده‌اید، نخواهد داشت.

14- انطباق با قوانین محلی

این وظیفه کاربران است که از قوانین محلی خود در ارتباط با استفاده از خدمات بایننس مطلع باشند. کاربران همچنین باید تا حدی از قوانین محلی خود، کلیه جنبه های مالیاتی، عدم تملک، جمع آوری، گزارش و انتقال به مراجع مالیاتی مناسب خود آگاهی داشته باشند. همه کاربران بایننس و هر یک از خدمات آن تأیید کرده و اعلام می کنند که منبع وجوه آنها از روشی مشروع است و از فعالیت‌های غیرقانونی ناشی نمی‌شود. بایننس موضع خود مبنی بر همکاری با مجریان قوانین بین المللی را حفظ می‌کند و از توقیف، مسدودکردن، خاتمه حساب و بلوکه کردن وجوه کاربرانی که اعلامیه ها و مجوزهای قانونی بر علیه آنها وجود دارد، دریغ نخواهد کرد.

15. سیاست حفظ حریم خصوصی

دسترسی به خدمات بایننس، مستلزم ارسال برخی اطلاعات مورد نیاز برای احراز هویت شخصی است. لطفاً سیاست های حفظ حریم خصوصی بایننس را که در https://www.binance.com/fa/privacy موجود است مرور کنید تا خلاصه ای از اقدامات بایننس در رابطه با جمع آوری و استفاده از اطلاعات شخصی شناسایی شده را بررسی کنید.

16. رفع مشکلات: انجمن ، داوری ، WAIVER ACTION CLASS ، قانون

لطفاً این بخش را با دقت بخوانید، همانطور که یک WAIVER از حق مسلم انجام اقدامات قانونی بر خوردار است، همان گونه به عنوان یک فعالیت طبقاتی برای ساکنان ایالات متحده آمریکا میباشد.

الف) اطلاع رسانی در مورد اختلاف

لطفاً ابتدا با بایننس تماس بگیرید! بایننس می‌خواهد نگرانی‌های شما را بدون رسیدن به مراحل قانونی رسمی، رسیدگی و حل و فصل نماید. قبل از طرح ادعا، شما موافقت می کنید با تماس با بایننس ابتدا از طریق https://support.binance.com/hc/en-us/requests/new ، به طور غیر رسمی اختلاف را حل و فصل کنید.

ب) توافق نامه برای داوری

شما و صرافی ارزدیجیتال بایننس موافقت می کنند هرگونه ادعای مربوط به این توافق نامه (از جمله هر گونه سؤالی در مورد وجود، اعتبار، خاتمه یا هرگونه خدمات یا محصول ارائه شده و هرگونه بازنمایی از طرف ما) را از طریق داوری نهایی و لازم الاجرا حل و فصل کنید ، بجز مواردی که تعیین شده است تحت استثناء توافق نامه برای داوری است. شما موافقت می کنید که ابتدا با تماس با ما مطابق قسمت (الف) در بالا ، به ما فرصتی برای حل و فصل هرگونه ادعا بدهید. اگر ما نتوانیم ادعاهای شما را ظرف مدت 60 روز پس از دریافت اخطار شما حل کنیم، می توانید از طریق داوری یا در دادگاه های دعاوی کوچک سنگاپور (“SCT”) ، مانند آنچه در زیر آمده است ، دنبال کنید.

ج) روال داوری

به هر حال شما یا صرافی بایننس می توانید در مورد ادعای مورد نظر اختلاف نظر داشته باشید (پس از تلاشهای صورت گرفته و نشان دادن حسن نیت برای حل و فصل چنین مشاجره مطابق با بندهای (الف) و (ب) فوق) میتوانید برای حل نهایی اختلاف توسط داوری طبق قوانین داوری مرکز داوری بین المللی سنگاپور ( “SIAC”) ، اقدام کنید. دادگاه داوری باید توسط داوری انجام شود که توسط رئیس جمهور SIAC منصوب شده است. زبان جلسات داوری باید انگلیسی باشد و صندلی یا محل قانونی داوری، سنگاپور است.

17. نکات متفرقه

الف) احزاب مستقل

صرافی بایننس یک پیمانکار مستقل است و در اجرای این شرایط عامل شما نیست. این شرایط نباید به عنوان مدرک اتحادیه ، سرمایه گذاری مشترک ، مشارکت یا حق رای بین طرفین تعبیر شود.

ب) کل قرارداد

شرایط این توافق نامه کل مسائل مربوط به توافق بین طرفین در مورد استفاده از خدمات را شامل می‌شود و نسبت به کلیه توافق‌های قبلی بین طرفین چه کتبی و چه شفاهی، ارجهیت دارد. برای اصلاح، تفسیر، تکمیل یا تغییر شرایط این توافق نامه ، هیچگونه استفاده از معاملات یا سایر روشهای متداول معامله بین طرفین استفاده نخواهد شد.

ج) فورس ماژور.

 بایننس هیچ مسئولیتی در قبال تأخیر یا عدم اجرای درخواستهایی که به هر دلیلی با این توافق نامه مطابقت نداشته باشد، نخواهد داشت.

د) قابلیت جداسازی

اگر هر بخشی از این توافق نامعتبر یا غیرقابل اجرا باشد، این مسئله بر سایر مفاد این توافق تأثیر گذار نیست، که قسمت های دیگر به اعتبار خود باقی است.

و) واگذاری

شما نمی توانید بدون دریافت رضایت کتبی از طرف بایننس، حتی به واسطه قانون، حق استفاده از خدمات یا هر یک از حقوق یا تعهدات خود را که تحت این توافق پذیرفته‌اید، به شخص دیگری واگذار یا انتقال دهید. صرافی بایننس می تواند تمام حقوق و یا تعهدات خود را تحت این شرایط، بطور کامل یا جزئی، بدون اطلاع قبلی یا به دست آوردن رضایت یا تأیید شما، واگذار یا انتقال دهد.

ه) چشم پوشی

عدم توفیق طرفین برای انجام هرگونه مقرراتی، بر حق او برای انجام عملکرد صحیح در هر زمان پس از آن تأثیر نخواهد گذاشت، و همچنین چشم پوشی از هرگونه نقض پیش فرض‌های این توافق، چشم پوشی از هرگونه نقض بعدی خواهد بود.

ی) سلب مسئولیت وب سایت شخص ثالث.

ایجاد هر لینکی به وب سایت‌های شخص ثالث از خدمات بایننس، دلالت بر تائید بایننس درباره محصولات، خدمات یا اطلاعات ارائه شده در آن وبسایت نمی کند، و بایننس صحت ​​اطلاعات موجود در آنها را تضمین می کند. علاوه بر این، از آنجایی که بایننس هیچ گونه کنترلی بر روی شرایط استفاده یا شیوه های حفظ حریم خصوصی وب سایت‌های شخص ثالث ندارد، باید این سیاست‌ها را با دقت بخوانید و آنها را درک کنید.

اطلاعات تماس:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صرافی ارزدیجیتال بایننس، می توانید به شرکت و یا اطلاعات موجود در وب سایت مراجعه کنید. اگر در مورد این توافقنامه سؤالی دارید، لطفاً برای روشن شدن آن با تیم پشتیبانی مشتری ما در https://support.binance.com/hc/en-us/requests/new با Binance تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بیان کنید

نام*

وبسایت

دیدگاه

 1. آخ که چقدر دنبالش بودم ممنون بابت ترجمه خوبتون

مشاوره رایگان تلفنی